V posteli?
Neříkejte, že si nikdy nezpíváte předtím, než jdete spát, nebo brzy ráno po probuzení. Pokud skutečně nikoli, ochuzujete se o skvělý zážitek, který dokáže naladit Vaši mysl do říše snů či ji hned po ránu vesele naladit na další den.
Zkuste si s sebou do postele vzít mobilní telefon nebo mp3 přehrávač. Nasaďte si sluchátka, položte se v klidu na záda a s pohledem upřeným nad sebe se do dejte se do toho. Pokud Nesdílíte lože samy, nemusíte zpívat nahlas (se sluchátky v uších se stejně nemáte šanci slyšet), ale alespoň jako herci a zpěváci užívající playback, mumlejte potichoučku jednotlivá slova a soustřeďte se zejména na rytmické charakteristiky písně.
Nutno podotknout, že pro podobnou činnost se nedoporučují písně melancholické či přímo depresivní.
Ve sprše?
Klasika. Naprostá klasika. Kdo by si nerad zazpíval ve sprše. V místě, kde můžete být docela sami a přes tekoucí vodu nejenže neslyšíte nějaké ty případné vlastní falešné tóny, ale zároveň sni neobtěžujete okolí.
Ve sprše je tedy vhodné zpívat (pozor, skutečně zpívat, nikoli hulákat) z plna hrdla a z plných plic. Podobným výkonem je možné odplavit nejen pot a špínu z těla, ale také případné negativní emoce, které zatěžují Vaši hlavu a prožívání.
Když se pak rozhodnete zpívat ráno v posteli hned po probuzení a přidáte ještě druhou dávku této čisté zábavy při sprchování, Váš den bude dvojnásobně pohodový. Uvidíte.
Všude, kde Vás nikdo neslyší?
Nejen tam. Nejen v prostorách a časech, kdy si jste téměř jistí, že Vás okolí nemůže zaslechnout. Čas od času je dobré a vnitřně očišťující (dokonce by se dalo říci katartické), když svůj hlas necháte rozeznít i v okolí dalších lidí. A to přesto, že víte, že není dokonalý a Vaše držení rytmu sem tam pokulhává.
Hlas Vám byl dán hned při narození, tak tento dar pořádně využívejte a namísto hádání se s druhými jej věnujte zpěvu.